Bateria prysznicowa podtynkowa czy natynkowa - którą wybrać?

Bateria prysznicowa podtynkowa czy natynkowa - którą wybrać?

Łazienka to bardzo ważne pomieszczenie w każdym domu, dlatego też dobrze jest wybrać do niej odpowiednią armaturę, dzięki której będzie można z łatwością przy codziennej pielęgnacji. Warto zatem wiedzieć, jaką baterię prysznicową wybrać i na co zwrócić uwagę podczas jej zakupu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze baterii prysznicowej?

Przede wszystkim dobrze jest, by bateria do prysznica była wybrana pod względem:

  • kształtu,
  • trwałości,
  • ceny,
  • materiału, z jakiego została wykonana,
  • praktyczności,
  • łatwości w czyszczeniu.

 Ważnym czynnikiem jest materiał, gdyż musi on być trwały oraz odporny na różne czynniki zewnętrzne, przez co bateria prysznicowa może bez problemów służyć w świetnym stanie wiele lat. Co więcej, to kształt baterii powinien być dopasowany przede wszystkim do stylu i wystroju, jaki ma się w łazience, co sprawi, że dzięki temu urządzeniu można jednocześnie także ozdobić łazienkę. Dobrze jest, by bateria do prysznica była łatwa w czyszczeniu. Warto też dodać, że bateria prysznicowa może być natynkowa oraz podtynkowa, co sprawia, że świetnie dopasuje się je do każdej łazienki. Dobrze jest zatem bliżej poznać zalety obu tych wariantów baterii prysznicowej, przez co łatwiej będzie można dokonać odpowiedniego wyboru.

Jakie są zalety baterii prysznicowej podtynkowej?

Bateria prysznicowa podtynkowa charakteryzuje się między innymi nowoczesnym i eleganckim wyglądem, przez co znakomicie dopasuje się do każdej łazienki, niezależnie od jej metrażu. Co ważne, to główny mechanizm baterii do prysznica w wersji podtynkowej ukryty jest w ścianie, co sprawia, że z zewnątrz jest niewidoczny i nie psuje wystroju tego pomieszczenia. Warto wspomnieć, że mechanizm ten bez problemu można przykryć ozdobnymi płytkami, czy też wodoodporną fototapetą. Bateria prysznicowa podtynkowa zajmuje mało miejsca i świetnie sprawdzi się nawet w wąskich przestrzeniach. Jest to także taki rodzaj baterii do prysznica, który da się z łatwością wyczyścić płynami przeznaczonymi do mycia armatury łazienkowej. Dobrze jest wspomnieć, że bateria ta może być bez problemu połączona również z deszczownicą. Należy zaznaczyć, że modele baterii podtynkowej oferowane są w różnych kolorach, dzięki czemu idealnie dopasuje się ją do reszty wyposażenia łazienkowego.

Jakie są zalety baterii prysznicowej natynkowej?

Bateria prysznicowa natynkowa wyróżnia się przede wszystkim łatwością w montażu. Jest oferowana w różnych kolorach czy kształtach. Co ważne, to widoczny zewnętrzny korpus baterii może bez problemu pełnić również funkcję dekoracyjną. Tego rodzaju bateria charakteryzuje się też tym, że swobodnie można wyczyścić każdy jej element. Warto dodać, że baterie te w każdej chwili bez potrzeby kucia ściany da się wymienić. Ważnym aspektem baterii prysznicowej natynkowej jest także cena, gdyż jest to niewątpliwie tańsze rozwiązanie niż deszczownica czy bateria podtynkowa.

O czym jeszcze pamiętać przy wyborze baterii prysznicowej?

Przede wszystkim należy pamiętać o komforcie i swobodzie użytkowania prysznica, dlatego też trzeba rozważyć, który model baterii będzie lepszy do konkretnej łazienki. Warto dodać, że zarówno bateria prysznicowa natynkowa, jak i bateria prysznicowa podtynkowa ma mnóstwo zalet, dlatego tak ważne jest, by zobaczyć oba te rozwiązania, przez co będzie łatwiejszy wybór. Co więcej, to obie te baterie prysznicowe oferowane są w sklepach stacjonarnych oraz internetowych, przez co jest ogromny wybór różnych modeli, które fantastycznie dopasują się do wystroju łazienki oraz naszych potrzeb.

Dobrze jest pamiętać, że bateria prysznicowa jest elementem armatury łazienkowej, która zazwyczaj służy przez kilka lat, dlatego warto wybrać taki model, który będzie nie tylko praktyczny, ale jednocześnie może być też fantastyczną dekoracją łazienki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium