Baterie bezdotykowe – wszystko co musisz wiedzieć

Baterie bezdotykowe – wszystko co musisz wiedzieć

Baterie bezdotykowe to wygodny i nowoczesny dodatek do każdej kuchni oraz łazienki (zarówno tej domowej, jak i tej w przestrzeni publicznej). Zyskały popularność zwłaszcza wśród fanów higienicznych rozwiązań. O czym warto wiedzieć, zanim zdecydujesz się na montaż takiego rozwiązania w swoim domu? Dowiesz się tego z poniższego fragmentu.

Czym są baterie bezdotykowe?

Baterie bezdotykowe to coraz częściej spotykana opcja w kuchniach i łazienkach. Już dawno zaczęły pojawiać się w miejscach publicznych, by minimalizować ilość baterii oraz wirusów, które gromadzą się na powierzchniach używanych przez wielu ludzi. Od jakiegoś czasu baterie te można spotkać również w naszych prywatnych łazienkach. Czym dokładnie są? Dzięki ich instalacji w miejscach publicznych nie trzeba dotykać pokrytego zarazkami kranu już po umyciu rąk, by zakręcić wodę. Na prywatnej przestrzeni takie baterie przydają się zwłaszcza w kuchni. Nie trzeba brudzić kranu, gdy obie ręce mamy pokryte ciastem, marynatą lub inną substancją, której nie chcemy zostawić na czystym zaworze.

Baterie bezdotykowe – jak działają?

W jaki sposób działają baterie bezdotykowe? Funkcjonują one w oparciu o czujniki – najczęściej czujniki podczerwieni – które wykrywają ruch, a następnie automatycznie aktywują się, umożliwiając rozpoczęcie przepływu wody. Bateria jest sterowana przez małą jednostkę elektroniczną zawierającą czujnik, który może być zamontowany za lub na górze uchwytu baterii.  Gdy ręce znajdą się na miejscu, bateria włączy się, umożliwiając umycie rąk bez dotykania czegokolwiek. Technologia bezdotykowa nie dotyczy tylko kranów, działa również z automatycznymi dozownikami mydła. Taki rodzaj baterii będzie oczywiście nieco droższy i trudniejszy w montażu niż w przypadku tych tradycyjnych, jednak jego liczne zalety sprawiają, że naprawdę warto.

Zalety baterii bezdotykowych

Baterie bezdotykowe to technologia, która oferuje wiele korzyści. Jakich? Dzięki temu rozwiązaniu można:

  • oszczędzać wodę podczas zmywania z twarzy produktów pielęgnacyjnych myjących – woda włącza się i wyłącza samodzielnie, dzięki czemu baterie są przyjazne dla środowiska;
  • utrzymywać kran w czystości – kran, którego nie trzeba dotykać, może co najwyżej zbierać kurz;
  • lepiej dbać o higienę – nie ma konieczności dotykania elementu, na którym w przeciętnej łazience gromadzi się sporo zarazków. Mogą one prowadzić do rozwoju przeróżnych chorób, od przeziębienia po te mające znacznie poważniejszy przebieg;
  • wieść przyjemniejsze i znacznie wygodniejsze życie.

Jak widać, zalet tego rozwiązania wymienić można całkiem sporo. Większość osób, które zdecydowały się na montaż baterii bezdotykowych w swoich domach, jest zadowolonych z efektów. Należy się jednak upewnić, że wybierzemy dobry model, którego czujnik będzie szybko reagował zarówno na pojawienie się rąk w jego zasięgu, jak i ich zniknięcie. Zwłaszcza szybkie wyłączanie się wody ma znaczenie, gdyż nie pozwala na marnowanie się wody.

Gdzie stosuje się baterie bezdotykowe?

Być może zauważyłeś, że baterie bezdotykowe stają się coraz bardziej popularne w publicznych toaletach dostępnych w centrach handlowych, restauracjach czy chociażby szkołach i firmowych biurach. Pojawiają się wszędzie tam, gdzie przewija się dużo ludzi, ale spotkać je można także w domach, również w domach Polaków. Widzimy je w łazienkach, chociaż zdecydowanie bardziej przydatne są w kuchni.

Baterie bezdotykowe są łatwe w użyciu, higieniczne i mogą zaoszczędzić Ci wiele czasu, dlatego warto mieć je również w swoim prywatnym domu.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium