Bidetta – idealne rozwiązanie do małych łazienek

Bidetta – idealne rozwiązanie do małych łazienek

Bidet jest rozwiązaniem, które coraz częściej można spotkać w nowoczesnych łazienkach. Niestety, nie zawsze jest możliwe do zastosowania – urządzenie zajmuje sporo miejsca i nie zawsze można go zamontować w ograniczonej przestrzeni łazienkowej. Doskonałą alternatywą dla bidetu w małej łazience może być bidetta.

Zarówno bidet, jak i bideta to rozwiązania sanitarne służące do poprawy higieny. Bidet jest osobny urządzeniem, które w wyglądzie zbliżone jest do zwykłego WC. Wyposażony jest jednak w oddzielną baterię. Bidetta to natomiast minimalistyczna wersja bidetu w postaci baterii słuchawkowej montowanej w pobliżu muszli klozetowej. Jej stosowanie jest proste i bezproblemowe – po naciśnięciu przycisku uruchamiamy przepływ wody, a wąż jest na tyle długi, że daje nam swobodę ruchu i umożliwia ustawianie strumienia wody pod dowolnym kątem. Jeśli chcesz zadbać o higienę intymną, ale nie masz warunków do montażu klasycznego bidetu, bidetta sprawdzi się idealnie.

Największe zalety posiadania bidety

Główną zaletą bidety jest możliwość poprawy komfortu i higieny w łazience, nawet w warunkach ograniczonej przestrzeni. Kompaktowe wymiary pozwalają na zamontowanie baterii bidetowej praktycznie wszędzie. Wystarczy niewielki fragment ściany w pobliżu muszli klozetowej. Zakup bidety to także dobre rozwiązanie ekonomiczne – zarówno koszt urządzenia, jak i montaż są dużo niższe niż w przypadku zwykłego bidetu, a funkcjonalność jest praktycznie taka sama. Bidettę można wykorzystać nie tylko w celach higienicznych po skorzystaniu z toalety. Świetnie sprawdzi się latem do umycia stóp czy włosów. A przez cały rok można z niej korzystać przy myciu podłogi.

Duży wybór wykończenia i kolorystyki

W ofercie producentów baterii bidetowych z roku na rok wybór jest coraz większy, można więc znaleźć rozwiązania, które będą idealnie dopasowane do stylistyki i wystroju naszej łazienki. Dostępne są uniwersalne baterie w kolorze metalicznym z połyskiem lub bez – można je zamontować w każdej łazience i zawsze będą prezentować się tak samo dobrze. Do wyboru mamy również bidety czarne czy wykończone w kolorze złotym. Takie modele szczególnie dobrze wyglądają w łazienkach urządzonych w stylu glamour lub loftowym. Wybierając odpowiedni model, warto zwracać uwagę nie tylko na wygląd, kształt i sposób wykończenia, ale również na jakość wykonania oraz dodatkową ochronę przed wilgocią, osadzaniem się kamienia czy korozją. Najlepiej zdecydować się na słuchawki bidetowe, które są pokryte dodatkowymi powłokami. Ich trwałość będzie zdecydowanie dłuższa, a estetyka przez cały czas taka sama.

Bidetta natynkowa czy podtynkowa?

Wygodne i funkcjonalne bidetty dostępne są w wersji natynkowej i podtynkowej. Zanim zdecydujesz się na konkretny wariant, warto sprawdzić zalety i wady każdego z tych rozwiązań. Bidetta natynkowa montowana jest na ścianie obok toalety, a wszystkie elementy baterii znajdują się na zewnątrz ściany. Jest to rozwiązanie mniej estetyczne, ale zdecydowanie wygodniejsze w codziennym użytkowaniu, a także w przypadku jakichkolwiek awarii. W razie potrzeby baterię bidetową można szybko naprawić bez konieczności kucia ściany i generowania dodatkowych kosztów. Bidety podtynkowe są natomiast bardziej estetyczne i minimalistyczne – Ich bateria montowana jest bowiem pod warstwą tynku, a na zewnątrz znajduje się jedynie słuchawka zawieszona na uchwycie. Kucie tynku jest konieczne zarówno podczas montażu, jak i w przypadku ewentualnych późniejszych awarii. Wszystkie istotne elementy urządzenia znajdują się bowiem w ścianie.

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium