Top 8 programów do projektowania łazienki.

Projektowanie łazienek. Jak samodzielnie zaprojektować łazienkę?

Masz gotowy projekt? Masz listę produktów? Nie wiesz jakie wybrać produkty?

Napisz do nas, a nasz zespół przygotuję indywidualną wycenę zgodną z projektem łazienki. 

Przy kompleksowej wycenie, możliwość zamówienia płytek.

Napisz do nas!

Wiele osób urządzających lub remontujących mieszkanie, zastanawia się jak zaprojektować łazienkę.

Nie każdy umie rysować i wyobrazić sobie finalny efekt planowanej łazienki. Z pomocą idą programy. Umożliwią one nam w amatorski sposób zaprojektowanie i podgląd efektu planowanej łazienki.

O to nasza lista TOP 8 darmowych programów do projektowania łazienek.

Masz gotowy projekt łazienki

Prześlij do nas gotowy projekt łazienki, a nasz specjalista przygotuje spersonalizowaną wycenę na produktu z projektu
Przejdź do sekcji kontakt

Planer łazienki 3D od firmy Vileroy&Boch

Planer Łazienki 3D Villeroy&Boch
Kliknij w zdjęcie by przejść do planera

 

W plenerze firmy Villeroy&Bosh zaprojektujemy łazienkę w 5 prostych krokach:

Zaczynamy od wybrania kształtu i wymiarów naszego pomieszczenia. Następnie wstawiamy do planu okna, drzwi i przyłącza, które są w naszej łazience, oraz płytki ścienne i podłogowe. Wybieramy kolory naszej łazienki i przystępujemy do urządzania.

W plenerze łazienki Vileroy&Boch, możemy wybierać spośród wszystkich kolekcji dostępnych u producenta.

Dużym minusem dla wielu może być ograniczenie wyboru armatury tylko do jednego producenta, ale nic nie stoi na przeszkodzie by po stworzeniu satysfakcjonującego nas planu łazienki, znaleźć odpowiedniki armatury w ofercie innego producenta.

Ostatnim krokiem, będzie podsumowanie projektu, w którym dostaniemy rzuty i widoki 3D naszej łazienki w PDF, oraz listę produktów, które użyliśmy do naszej łazienki.

Plusy:

- darmowy,
- łatwy w obsłudze,

- rzuty pomieszczenia i widoki 3D,

- lista użytych produktów,

- programu nie trzeba pobierać.

Minus:

- ograniczenie do jednego producenta,

- problem z projektowaniem skomplikowanych pomieszczeń

Moja łazienka – KOŁO

Planer KOŁO moja łazienka

 

Kolejny program producenta, do projektowania łazienek. Istotną różnicą jest to, że program musimy pobrać na nasz komputer. Nie każdy sprzęt ma wystarczające parametry by sprawnie i bez problemów obsłużyć program.

 

Obsługa tego programu jest bardzo prosta. Zaczynamy podobnie jak w pierwszym programie, definiując kształt i wymiary pomieszczenia, kolory oraz umiejscowienie drzwi i okien.

Następnie możemy projektować łazienkę korzystając z oferty produktowej producenta KOŁO.

Możemy w tym miejscu dodać wszystkie programy, które udostępniają producenci np.: Duravit, Cersanit, czy np. IKEA. W każdym z tych programów jesteśmy ograniczenie do produktów danego producenta, który udostępnił program do projektowania łazienek. Zasada działania tych programów jest taka sama. Wybieramy kształt i wymiary planowanej łazienki, dodaje drzwi i okna, następnie wybieramy i ustawiamy wyposażenie.

W przypadku zaawansowanych projektów łazienek, których nie da się wykonać w powyższych programach, zalecamy udanie się do architekta, który indywidualnie przygotuje projekt łazienki specjalnie dla nas, uwzględniając produkty producentów, których wybraliśmy, a także naniesie na projekt płytki, które nam się podobają tak, by gotowy projekt był identyczny jak gotowa łazienka w naszym domu. Co więcej, architekt może dla nas przygotować również plan wykonawczy. Policzy sposób i schematy cięcia płytek dla wykonawców, tak by ilość odpadów była jak najmniejsza, i jak najbardziej ekonomiczna dla nas.

Projekty łazienki DIY - czyli weźmy sprawy w swoje ręce

Jeżeli korzystamy z programów do projektowania takich jak AutoCad, ArchiCad, Revit, lub innych programów do modelowania 3D np. Google SketchUp, możemy wziąć sprawy we własne ręce i przygotować samemu projekt łazienki, i zobaczyć jak będzie wyglądał na prostych wizualizacjach.

Projektowanie w programach graficznych ma swoje zalety. Możemy wielokrotnie mierzyć, rysować, i zmieniać nasze plany, oraz porównać wiele różnych rozwiązań i wybrać najbardziej korzystne

Ideal Standard

Jednym z producentów dostępnych w naszym sklepie jest Ideal Standard, udostępniający na swojej stronie modele 3D, bim i revit, swoich produktów, a rysunki techniczne do wszystkich produktów są dostępne na naszej stronie. Jeżeli potrzebują państwo dokładniejszych informacji co do wymiarowania, zapraszamy do kontaktu.

Tres

Tres jest kolejnym producentem, który udostępnia modele 3D swoich produktów, i które modele możemy wykorzystać przy projektowaniu naszej łazienki. Każdy produkt w naszym sklepie opatrzony jest stosownym rysunkiem technicznym.

Zdjęcie artykułu autorstwa Lex Photography z Pexels

 
Promocje
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl