Brodzik do łazienki. Jaki wybrać ? Akrylowy czy Kamienny?

Brodzik do łazienki. Jaki wybrać ? Akrylowy czy Kamienny?

Projektując swoją wymarzoną łazienkę trzeba w odpowiedni sposób przemyśleć rozwiązania, jakie będą tam zastosowane. Współcześnie największą popularnością cieszą się łazienki, w których wykorzystuje się prysznic zamiast wanny. Wygoda jaka kryje się za prysznicem sprawia, że coraz więcej osób rezygnuje z wanny na rzecz brodzika. W związku z tym jak wybrać najlepszy brodzik? Na jakie rozwiązania się decydować, czy lepszym wyborem będzie klasyczny akrylowy brodzik czy lepiej postawić na innowacyjną formę jaką jest brodzik kamienny? 

Tradycyjny brodzik akrylowy 

Najbardziej popularnym i ponadczasowym rozwiązaniem będzie brodzik akrylowy. Idealna biel materiału, prosta forma to czynniki, które sprawiają, że akrylowy brodzik nieustannie jest popularnym rozwiązaniem. Akryl pasuje do łazienek w chłodnych barwach, dodatkowo charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na uszkodzenia. Jego wygląd nie będzie ulegał zmianie, dlatego przez lata będzie się charakteryzował doskonałą estetyką. Przypadkowe upadki kosmetyków nie będą w stanie do uszkodzić. Jeśli powstają rysy czy inne ubytki można je usunąć dzięki zestawom naprawczym. 

Akryl dostępny w różnych kształtach 

Akryl to materiał, który cieszy się popularnością z kilku względów. Wielkim plusem dla tego materiału jest to, że tworzywo formuje się w wysokich temperaturach i dzięki temu uzyskać można brodziki, które będą dostępne w różnych kształtach. Tak jak było wspominane zaletą akrylu jest także jego wysoka wytrzymałość. Dodatkowo jednak warto zauważyć, że za tym materiałem stoi miła w dotyku powierzchnia. Charakteryzuje się tym, że cały czas jest ciepła, dlatego wejście pod prysznic jest zawsze komfortowe. 

Alternatywa w postaci brodzika kamiennego 

Wśród produktów stosowanych w wykończeniu łazienek stawia się także na nowości, a wśród nich wymienić można między innymi brodziki kamienne, które stają się alternatywą dla brodzików akrylowych. W przypadku kamienia mamy do czynienia z materiałem, który będzie miał niepowtarzalną fakturę, unikalne wzornictwo i wyróżniający się kolor. Kamień ma również to do siebie, że można go dociąć w taki sposób, by wpasować brodzik idealnie do łazienki. 

Kamień i nietypowa faktura brodzika 

Stawiając na brodzik kamienny można między innymi mieć na uwadze nietypową fakturę takiego brodzika, co sprawia, że otrzymujemy wykończenie, które można wpasować do łazienki i innych elementów wystroju. Decydować się możemy na brodzik lekko chropowaty, ale również na takie rozwiązania, które będą idealnie gładkie. Brodziki kamienne wykonuje się z proszku mineralnego łączonego z żywicą syntetyczną i pokrytego żelkotową warstwą, by uzyskać gładką powierzchnię. 

Brodzik kamienny daje możliwość wykorzystania różnych form montażu, zarówno na nóżkach, profilach i bezpośrednio na podłodze. Dlatego można dopasować ten brodzik do miejsca, w którym będzie się pojawiał. 

Jakie rozwiązanie wybrać? 

Ostatecznie trzeba się zdecydować na jedno z dostępnych rozwiązań. I tak w grę wchodzić może wykorzystanie różnych rozwiązań, natomiast jeśli ktoś idzie w kierunku unikalności i estetyka ma dla niego znaczenie to brodzik kamienny będzie dobrym wyborem. Jeśli ktoś woli postawić na proste, spójne i tradycyjne rozwiązania to dla niego odpowiednim wyborem będzie brodzik akrylowy i na taką propozycję powinien się zdecydować. Ostateczna decyzja uzależniona jest również od tego jakie wzornictwo będzie stosowane w łazience. Warto uwzględniać taką kwestię, ponieważ odpowiednio dopasowany brodzik będzie wpływał na spójny wygląd całej łazienki. 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium