Ideal Standard Conca - przegląd kolekcji

Ideal Standard Conca - przegląd kolekcji

Ideal Standard Conca to nowa kolekcja ceramiki i armatury łazienkowej. Motywem przewodnim jest nowoczesny minimalizm połączony z formami z lat 70. XX wieku. Geometryczne wzory nadają poszczególnym elementom nie tylko ponadprzeciętną wartość funkcjonalną, ale również estetyczną. Za kolekcję odpowiadają Ludovica i Roberto Palomba, uznani włoscy architekci specjalizujący się we wzornictwie użytkowym. 

Oryginalna ceramika kolekcji Ideal Standard Conca 

Kolekcja Ideal Standard Conca czerpie z historycznych wzorców, estetyką nawiązując do praktycznego wykorzystania geometrycznych form z lat 70. XX wieku. Zamysł architektów, aby odświeżyć przeszłe projekty w nowej stylistyce, sprawił, że ceramika nabrała oryginalnych kształtów z wyraźnie zarysowanymi kształtami. Mowa przede wszystkim o umywalkach i miskach WC. Dominują formy prostokątne oraz okrągłe. Półblatowe umywalki nadadzą każdej łazience lekkości i niewymuszonej elegancji. Meble w rozmiarach od 40, po 60 na 120 cm długości będą stanowić idealne uzupełnienie prostego, aczkolwiek efektownego wnętrza. 

Armatura - baterie w atrakcyjnych wersjach kolorystycznych 

Armatura w omawianej kolekcji została dopasowana do geometrycznych form ceramiki. Pozwala to na stworzenie harmonijnej całości, bez zaburzania linii umywalek. Baterie dostępne są w czterech wariantach kolorystycznych: Chrom, Chrom satynowy, Szczotkowane złoto i Gun Metal. Wykończenia kolorystyczne można dowolnie zestawiać z meblami oraz ceramiką, tworząc efekt synergii pomiędzy kolorem, materiałem i kształtem. 

Złota armatura Ideal Standard może być dobrana na zasadzie kontrastu ze stonowanymi kolorami. Całość da minimalistyczny efekt z silnym akcentem kolorystycznym. Dzięki temu łazienka wyda się przestronna, bez zaburzania głównej koncepcji. Nieco chłodniejsze odcienie będą idealne w budowaniu prostej i stonowanej aranżacji. Niektóre kolory nawiązują do historycznych kolekcji Ideal Standard, lecz zostały wykończone w sposób nowoczesny. Dzięki temu można je komponować z popularnymi obecnie materiałami, takimi jak marmur czy kamień. Baterie pokryte są dodatkową warstwą zabezpieczającą przed porysowaniem. 

Kolekcja mebli łazienkowych zestawianych ze sobą na zasadzie synergii 

Biorąc pod uwagę funkcjonalność pomieszczenia, którym jest łazienka, meble stanowią absolutną podstawę. Do nich dobiera się inne elementy, które przesądzają o finalnym wyglądzie projektu. Meble łazienkowe wchodzące w skład kolekcji Ideal Standard Conca uzupełniają się pod względem kolorów i form. Elementy modułowe można ze sobą dowolnie zestawiać, tworząc kompozycję dopasowaną do indywidualnych potrzeb i preferencji. Liczba modyfikacji jest nieograniczona i zależy od projektu oraz wizji. Każdy detal został zaprojektowany w sposób, który pozwoli na połączenie z dowolnym elementem z kolekcji. To właśnie modułowość była celem, który starali się osiągnąć włoscy projektanci. Poprzez skomponowanie ze sobą mebli w różnych kolorach można samodzielnie wybrać najlepsze połączenie lub skorzystać z sugestii zawartych w katalogu. 

Ideal Standard Conca to kolekcja, na którą warto zwrócić uwagę podczas urządzania funkcjonalnej i nowoczesnej łazienki. Minimalistyczne formy sprawią, że każde wnętrze nabierze wyjątkowego charakteru. W prezentowanej kolekcji to prostota gra pierwsze skrzypce. Połączenie nieskomplikowanych form inspirowanych estetyką lat 70. XX wieku wraz z wykonaniem najwyższej jakości pozwoliło stworzyć ponadczasowe elementy wyposażenia łazienki, które będą służyć przez lata. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium