Jak wybrać kabinę prysznicową? Rodzaje kabin prysznicowych

Jak wybrać kabinę prysznicową? Rodzaje kabin prysznicowych

Aranżacja łazienki jest jedną z najbardziej kluczowych w całych domach czy mieszkaniach. Nic więc dziwnego, że przykładamy szczególną wagę do wyboru poszczególnych jej elementów wyposażenia. Kabina prysznicowa to jeden z najbardziej kluczowych wyborów. Jaki rodzaj wybrać? Czym kierować się podczas podejmowania decyzji? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. Gotowi na garść praktycznych wskazówek? Ciekawi? Zaczynamy!

Rodzaje kabin prysznicowych

Kabiny prysznicowe cieszą się bardzo dużą popularnością i zainteresowaniem wśród szerokiego grona użytkowników. By dopasować się do wielu, różnorodnych wymagań i preferencji, wyróżnić można wiele rodzajów. Do najbardziej popularnych należą:

  • kabiny narożne,
  • kabiny prostokątne,
  • kabiny wnękowe,
  • kabiny wolnostojące,
  • kabiny z głębokim brodzikiem,
  • kabiny z płaskim brodzikiem,
  • kabiny bezbrodzikowe,
  • kabiny kwadratowe

i wiele innych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej z nas wybiera kabiny do swoich aranżacji wnętrz, które okazują się często rozwiązaniem o wiele bardziej praktycznym, niż standardowe, tradycyjne wanny. 

Design, który idzie w parze z funkcjonalnością, czyli doskonałe kabiny prysznicowe

Wiele osób zastanawia się, czym powinna charakteryzować się wybrana do aranżacji łazienki kabina prysznicowa. Idealne modele łączą w sobie dwie cechy- są niezwykle designerskie, jak również funkcjonalne. Takie rozwiązanie sprawia, że kabina nie tylko pozwala na niezwykle komfortowe, relaksujące prysznice, ale także staje się jedną z najpiękniejszych ozdób naszych wnętrz. Co więcej, każdy, najmniejszy szczegół wybranego modelu kabiny powinien cechować się doskonałą jakością, starannością oraz precyzją wykonania. Takie kabiny będą cieszyć nas swoją bezawaryjnością przez długi czas. 

Na jaki rodzaj kabiny postawić?

Na rynku dostępnych jest wiele,  różnorodnych modeli kabin prysznicowych. To sprawia, że bez trudu uda nam się dobrać idealny rodzaj do naszych wnętrz. Jeśli szukamy modelu, który pozwoli na zagospodarowanie każdego, najmniejszego skrawka łazienki, z całą pewnością warto postawić na kabinę narożną. Taki wybór pozwoli na doskonałą oszczędność miejsca, która jednocześnie będzie szła w parze z maksymalną wygodą kąpieli i wystarczającym miejscem na swobodne ruchy wewnątrz, podczas kąpieli.

Jeśli szukamy kabiny, która ma wpisać się w charakterze najbardziej nowoczesnych wnętrz, wówczas warto postawić na rozwiązania najbardziej innowacyjne, które nazywane są modelami bezbrodzikowymi. Wówczas kabina nie różni się powierzchnią od podłogi naszej łazienki, a otaczają ją jedynie szklane szyby. 

Jeśli wybierając kabinę prysznicową, staramy się, by stała się ona jednocześnie jednym z najbardziej dekoracyjnych elementów całej aranżacji, najlepszym wyborem będą kabiny wolnostojące. To modele, które najczęściej posiadają kształt prostokąta bądź kwadratu. Ustawiane są w niezwykle obszernych, przestronnych łazienkach, w centralnej ich części. 

Do aranżacji loftowych czy skandynawskich perfekcyjnie będą z kolei kabiny prysznicowe wnękowe. To modele, które dopasują się do wielu różnorodnych, najnowszych rozwiązań aranżacyjnych. 

Wybór kabiny prysznicowe zależy od stylu architektonicznego, w którym wykonano łazienkę, jak również od jej wielkości. Im mniejsza łazienka, tym wybór powinien paść na kabinę narożną. Jeśli zaś chcemy wybrać kabinę najbardziej reprezentacyjną, wówczas warto postawić na modele wolnostojące bądź wnękowe. Przemyślany wybór będzie satysfakcjonującym użytkowaniem przez długi czas. 

 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium