Jaki odpływ liniowy wybrać?

Jaki odpływ liniowy wybrać?

Na odpływ liniowy decydujemy się zazwyczaj z powodów estetycznych, lub z powodu braku odpowiedniego brodzika do naszej łazienki, na przykład takiego o niestandardowych wymiarach.

 

Przy wyborze odpływu liniowego, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech.

Gdy zadajemy sobie pytanie: Jaki odpływ liniowy wybrać, powinniśmy wrócić uwagę na kilka istotnych cech odpływu liniowego, takich jak:

- jego wysokość,

- łatwość czyszczenia,

- wodoszczelność.

Wysokość odpływu liniowego, wpływa na to, jak głęboko będziemy musieli zrobić podkucie w posadzce, lub o ile taką posadzkę będziemy musieli podnieść.

Odpływ liniowy musi być czysty, żeby zapewnić odpowiednie odprowadzenie wody, w innym wypadku istnieje możliwość, że woda wypłynie poza strefę prysznica i uszkodzi inne elementy wyposażenia naszej łazienki. Łatwość czyszczenia odpływu liniowego, pomoże w regularnym oczyszczaniu odpływu i syfonu i przestanie być uciążliwym dodatkiem w sprzątaniu łazienki.

Wodoszczelność odpływu. Odpływ ma za zadanie odprowadzać wodę z prysznica, bezpośrednio do kanalizacji. Co w momencie, w którym nasz odpływ nie jest w pełni wodoszczelny, lub z czasem straci swoją szczelność? Woda z odpływu zamiast do kanalizacji będzie próbowała się przedostać pod płytki w łazience, co może spowodować uszkodzenie płytek, a w najgorszym przypadku przemoczenie stropu i poważne wydatki.

Odpływy liniowe o powyższych cechach znajdują się w naszym sklepie internetowym.

 

Posiadamy w ofercie odpływy liniowe I-Drain, w długościach od 60 cm do 120 cm.

Odpływy i-drain mają jedynie 54 mm wysokości, a producent gwarantuje 100% wodoszczelności dzięki zastosowaniu odlewu z materiału ABS odpornego na uszkodzenia. Technika odlewania odpływu z tworzywa ABS, wyłącza możliwość rozszczelnienia się odpływu, np. w miejscu spawu lub łączenia. Sam producent, przekonany o niezawodności swojego produktu, daje nam 10 lat gwarancji. Gwarancji nie tylko na wodoszczelność, ale na cały produkt, co jest rzadko spotykane u innych producentówI-Drain - odpływ liniowy

Często zadawane pytania:

Jaki odpływ liniowy do kabiny 120 cm?

Do kabin 80 cm polecamy odpływ liniowy o długości 100 cm

Jaki odpływ liniowy do kabiny 100 cm?

Do kabin 80 cm polecamy odpływ liniowy o długości 80 cm

Jaki odpływ liniowy do kabiny 80 cm?

Do kabin 100 cm polecamy odpływ liniowy o długości 60 cm

Jaki spadek przy odpływie liniowym?

Przy odpływie liniowym zalecane jest stworzenie spadku w przedziale 1-3%. 1% spadku to 1 cm spadku na każdy 1 metr. Jeżeli mamy kabinę prysznicową o wymiarach 100 cm, różnica wysokości między krawędzią kabiny, a odpływem to 1 cm. 

Czy do odpływu liniowego potrzebny jest syfon?

I tak, i nie. Przy zakupie odpływu liniowego, sam odpływ wyposażony jest już w syfon. Nie musimy dodatkowo dokupywać syfonu do odpływu liniowego. Systemy I-drain wyposażone są w syfon, z łatwym dostępem, który z łatwością można wyczyścić. 

Czy potrzebuję hydroizolacji?

Kupując system I-drain mamy zintegrowaną membranę hydroizolacyjną, trwale połączoną z syfonem w taki sposób by odprowadzać ewentualną wodę z pod płytek, bezpośrednio do odpływu

W jakim kierunku kleić płytki przy odpływie liniowym?

Należy pamiętać, że płytki powinno się kleić przy pomocy grzebienia, w kierunku odpływu.

I-drain
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium