Łazienka bez płytek

Łazienka bez płytek

Efektowna łazienka nie musi być duża, bogato wyposażona ani wyłożona płytkami od podłogi do sufitu. W ostatnim czasie coraz popularniejszym rozwiązaniem staje się wykończenie łazienki bez płytek, albo przynajmniej z ograniczonym ich użyciem. Nie tylko zmniejsza to znacznie koszty aranżacji łazienki, ale także pozwala nam ją optycznie powiększyć - bez podzielonej kafelkami przestrzeni, ściany i podłogi wydają się większe. Sam sprawdź, jak w prosty sposób urządzić łazienkę, o jakiej marzysz!

Czy płytki w łazience są niezbędne?

Przeglądając projekty wnętrz, często spotykamy się z łazienkami niemal w całości wyłożonymi płytkami. Czy to mały format płytek ceramicznych, czy większe gresy - zdobią one podłogi, ściany, wnęki i wnętrze prysznica. Mogą dodać wnętrzu charakteru, ale często - szczególnie w przypadku małych pomieszczeń - mogą przytłoczyć łazienkę i optycznie pomniejszyć ją, dzieląc ją fugami. Coraz częściej zdarza się więc, że projektując swoją idealną łazienkę, staramy się ograniczyć wykorzystanie płytek do niezbędnego minimum, tym samym tworząc wrażenie "lżejszego" wnętrza. O ile płytki będą niemal niezastąpione w miejscach takich jak prysznic, okolice wanny czy miejsce między lustrem a umywalką, nie będą konieczne w pozostałych częściach łazienki.

Łazienka bez płytek - czym je zastąpić?

Ciekawym, a także budżetowym rozwiązaniem jeśli chodzi o wykończenie łazienki jest użycie farby hydrofobowej zamiast płytek. Stanowi ona idealną alternatywę dla tradycyjnych płytek ceramicznych, ponieważ jest wodoodporna, niezwykle łatwa w utrzymaniu czystości, a dzięki temu idealnie nadaje się do zastosowania w pomieszczeniach o podwyższonej wilgotności. Farba hydrofobowa do łazienki pozwoli na zminimalizowanie ilości płytek w łazience, a tym samym obniżenie kosztów jej wykończenia. Łazienka bez płytek to idealne rozwiązanie dla wszystkich, którzy stawiają na oszczędności i część prac chcą wykonać samodzielnie. Do pomalowania łazienki farbą wodoodporną nie trzeba mieć specjalnych umiejętności, nie wymaga to od nas ponoszenia kosztów związanych z wynajęciem ekipy remontowej. Trochę inaczej wygląda to w przypadku płytek - nieumiejętnie lub niestarannie położone mogą nie tylko psuć efekt wizualny naszego wnętrza i szpecić łazienkę, ale także stanowić niebezpieczeństwo.

Nie tylko płytki do łazienki? Postaw na farby i panele!

O ile płytki świetnie sprawdzą się na podłodze i ścianie w kabinie prysznicowej, zabezpieczą powierzchnię w pobliżu wanny oraz nad zlewem - nie są niezbędne w całym pomieszczeniu! Na obudowie stelaża wc oraz na ścianach nienarażonych bezpośrednio na działanie wody z powodzeniem możemy zastosować specjalistyczną farbę do łazienki, tynk strukturalny, panele, a nawet tapetę. Obecnie na rynku znajdziemy wiele wodoodpornych alternatyw dla płytek ceramicznych, zarówno tych przeznaczonych na ścianę, jak i na podłogę naszego wnętrza. Będzie to nie tylko budżetowe i ciekawe rozwiązanie, ale także wprowadzi odrobinę świeżości do klasycznych i spokojnych wnętrz. Remont lub wykończenie łazienki nie zawsze muszą wiązać się z wyłożeniem jej płytkami - dostępne na rynku alternatywy wykonane są z myślą o ochronie ścian, przystosowane do warunków panujących w łazience: wilgoci, wysokiej temperatury oraz narażenia na działanie silnych środków czyszczących. Dzięki temu nie musimy bać się o ich trwałość, tylko śmiało eksperymentować, projektując wnętrze, które zachwyci nas swą oryginalnością, nietuzinkowością oraz wyróżni się na tle eleganckich, chociaż powtarzalnych, katalogowych łazienek.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium