Jak urządzić łazienkę w stylu Loft?

Jak urządzić łazienkę w stylu Loft?

Loftowa łazienka to wybór dla odważnych, jeśli jednak szukamy projektu charakteryzującego się oryginalnością i minimalizmem - styl loftowy powinien okazać się strzałem w dziesiątkę. Pierwotnie lofty tworzono w pomieszczeniach pofabrycznych i w starych, opuszczonych magazynach, dlatego najlepszą bazą dla loftowej łazienki jest wnętrze z wysokim sufitem, surowym betonem na ścianach i odsłoniętymi fragmentami instalacji. Taką aranżację da się stworzyć jednak również w małym, wykończonym już pokoju kąpielowym.

Jakie kolory i materiały sprawdzą się w loftowej łazience?

Loft to styl aranżacyjny nawiązujący do wyglądu starych fabryk i magazynów. Dominują w nim więc surowe wykończenia i zgaszone kolory - przede wszystkim szarość i czerń. Obok nich w loftowej łazience może pojawić się czerwień cegieł czy zieleń żywej roślinności. Ogółem dominować będą barwy ciemne i chłodne. Jeśli chodzi o materiały, które sprawdzą się w loftowej łazience, to zdecydowany prym wiedzie w tym stylu aranżacyjnym beton architektoniczny, stal malowana proszkowo na czarny kolor, a także naturalne drewno, które ociepla surowość betonu i metalu. Obok nich pojawia się także szkło, na przykład w roli blatów czy kloszy lamp.

Jakie wyposażenie wybrać do loftowej łazienki?

Synonimem loftu jest minimalizm, co oznacza, że im mniej elementów wyposażenia znajdzie się w takiej łazience, tym lepiej. Oczywiście, prysznic, umywalka czy wanna będą niezbędne, ale wybierając je należy kierować się zasadą maksymalnej prostoty. Nie sprawdzą się tutaj obłe, finezyjne kształty czy niestandardowe kolory. Najlepszy będzie prysznic typu walk-in i/lub wanna o wyrazistym, prostokątnym kształcie. Umywalki w loftowej łazience często montowane są na prostych blatach z ciemnego drewna, osadzonych na czarnych, stalowych profilach. Nad nimi wiesza się równie nieskomplikowane w swojej formie lustro. Jeśli łazienka jest na tyle przestronna, że pomieści jeszcze meble do przechowywania, to najlepszym wyborem będą zwykłe szafki otwarte lub regały z półkami. Z reguły są to elementy wyposażenia, które łączą czarny metal z naturalnym lub wybarwionym na ciemny kolor drewnem.

Oświetlenie loftowej łazienki

Ponieważ w loftowym stylu dominuje ciemna kolorystyka, oświetlenie wnętrza łazienki jest niezwykle istotną kwestią. Zastosowanie znajdują tutaj przede wszystkim bardzo charakterystyczne lampy pająki, czyli nagie żarówki na długich czarnych przewodach oraz spoty- reflektory o równie wyrazistym wyglądzie. W pokoju kąpielowym, urządzonym zgodnie z trendami typowymi dla loftu, dobrze wyglądają też kinkiety ścienne na wysięgnikach, bardzo praktyczne w okolicach lustra do makijażu.

Dodatki do loftowej łazienki

Jak zostało wspomniane, loft lubi minimalizm, dlatego ograniczyć należy w loftowej łazience nie tylko ilość wyposażenia, ale również ilość dodatków. Tak naprawdę rolę dekoracyjną w takim wnętrzu pełni już nawet armatura, bardzo często wybarwiona na przyciągający uwagę czarny kolor. Czarne baterie i zestawy prysznicowe kontrastują na tle białych umywalek i wanien, dodając aranżacji charakteru. Jeśli chodzi o innego typu ozdoby, to w loftowej łazience najlepiej będzie nadać rolę dekoracji niezbędnemu wyposażeniu, czyli dozownikom na mydło czy kubkom na szczoteczki. Im mniejsze pomieszczenie mamy do zagospodarowania, tym mniej dodatków powinno się w nim znaleźć. Jeśli więc bardzo chcemy nadać loftowy wygląd niewielkiej łazience w bloku, w roli dekoracji wykorzystajmy duże lustro, które optycznie powiększy pokój kąpielowy i nada mu przestronność.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium