Najlepsze rośliny do dekoracji łazienki

Najlepsze rośliny do dekoracji łazienki

Oprócz dywanu, który kontrastuje z resztą kolorów, koszy z tekstyliami i ciepłych lamp, które dodają relaksującej atmosfery, Twoja łazienka potrzebuje roślin, aby dodać jej naturalności i życia, ale nie każda roślina może być częścią Twojej łazienki.

Przed wyborem jednej z roślin, należy upewnić się, że spełnia dwa warunki: musi być odporna na wilgoć i wymaga minimalnej ilości światła. Sprawdź te siedem idealnych roślin łazienkowych, aby dodać ostateczny dotyk witalności do swojej łazienki:

Bambus

Jeśli chodzi o rośliny w łazience, jedną z najbardziej polecanych jest bambus. Ten gatunek może rosnąć w wodzie, glebie lub żelowych kulach i nie wymaga żadnej opieki poza utrzymywaniem wilgoci i otrzymywaniem kilku godzin pośredniego oświetlenia w ciągu dnia.

Bambus może mieć kręcone, proste lub prawie okrągłe kształty. Jeśli ma wysokie gałęzie, może pomieścić go szklany wazon w rogu łazienki i będzie wyglądał oryginalnie i wiecznie zielony; jeśli jednak jego rozmiar jest mniejszy, najlepszym pomysłem może być umieszczenie go na umywalce lub toaletce.

 

Paproć

Paproć zwyczajna (Nephrolepis exaltata) to odporny krzew, który doskonale sprawdza się w warunkach panujących w łazience. Ta powszechna roślina doda dzikiego akcentu do wanny, wypełni półki kolorem lub dopasuje się idealnie do wykończenia wnętrz zawierającego metale, takiego jak łazienka w stylu industrialnym.

Epipremnum złociste

Epipremnum złociste wymaga stałego podlewania i musi otrzymywać pośrednie światło przez sporą część dnia. Umieść tę roślinę w pobliżu okna lub w wiszącej doniczce i poprowadź jej gałęzie przez ściany i framugi. Po kilku miesiącach będziesz mieć długą winorośl z liśćmi w kształcie serca, która pomoże w wytwarzaniu tlenu w przestrzeni.

Zielistka Sternberga

Ze swoimi długimi, bladozielonymi liśćmi, które czasami mogą zawierać białą linię, zielistka Sternberga (Chlorophytum comosum) jest wyrafinowaną rośliną, która rośnie równomiernie i nie wymaga dodatkowej opieki, aby ożywić Twoją łazienkę. Umieść ją w wysokim miejscu lub na półce, tak aby jej liście opadały. Wiklinowe donice idealnie kontrastują z jej liśćmi i ożywią każdy zakątek Twojej łazienki.

Aloes

Oprócz wielu właściwości pielęgnacyjnych, aloes jest nietypową, ale bardzo atrakcyjną rośliną do łazienki. Jeśli masz duży aloes, wypełnij powierzchnię donicy kamieniami pasującymi do wystroju i ogranicz podlewanie do minimum, upewniając się, że gleba ma doskonały drenaż, ponieważ jest on bardzo wrażliwy na nadmiar wilgoci. Jeśli masz mniejszy aloes, sześciokątna donica nada mu niepowtarzalny styl.

Dracena

Z egzotycznym wyglądem, kontrastującym z jej smukłym pniem i spiczastymi liśćmi, które rosną we wszystkich kierunkach, dracena jest nie tylko jedną z najlepszych roślin pochłaniającą dwutlenek węgla i poprawiającą jakości powietrza w pomieszczeniach, ale może również nadać Twojej łazience oryginalny wygląd.

Jak opiekować się rośliną? Unikaj obfitego podlewania, chyba że zauważysz, że gleba jest sucha. Wilgotność w łazience utrzyma tę roślinę w ciemnozielonym kolorze, a poczucie objętości, jakie dają jej liście, idealnie nadaje się do dekoracji półek, umywalek lub rogu łazienki.

Palma

Palma areka to roślina pełna osobowości, która może być ozdobą każdej łazienki. Palma wymaga stosunkowo wysokiej wilgotności, aby pozostać zieloną. Trzymaj ją w minimalistycznej doniczce i utrzymuj stałe podlewanie, ale unikaj zastoin wody, które mogłyby zagrozić jej korzeniom. Jeśli zrobisz to poprawnie, będziesz miał spektakularną arekę, która wypełni Twoją łazienkę zielenią.

 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium