Producenci
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja
  • promocja

Syfon to bardzo ważny element w umywalce - nie tylko odprowadza on zużytą wodę do kanalizacji, ale także zapobiega uwalnianiu się gazów ściekowych, powodujących nieprzyjemny zapach w łazience. Jednak wybór syfonu do umywalki, z pozoru szybki i prosty, może przysporzyć trochę problemów - zależy bowiem od paru, bardzo istotnych czynników. Należy zwrócić uwagę na takie elementy jak: średnicę syfonu, na jego kształt i materiał, z którego jest wykonany. Jak więc wybrać odpowiedni syfon do umywalki?

Kształty syfonów do umywalek

Pierwszym kryterium przy wyborze syfonu jest jego kształt. Wyróżnia się dwa główne kształty syfonu - butelkowy oraz rurowy. Możliwe jest także wybranie syfonu designerskiego, czyli syfonu w niestandardowym, często bardzo ozdobnym kształcie. Każdy z nich stosowany jest w innych sytuacjach i sprawdzi się w różnych łazienkach.

Syfon butelkowy

Syfon butelkowy, inaczej nazywany pionowym, to najczęściej wybierany rodzaj syfonu. Nie bez powodu - najlepiej sprawdza się w łazienkach, w których jest mało przestrzeni, ponieważ zajmuje bardzo mało miejsca. Nazwa pochodzi od zbiornika na wodę w dolnej części syfonu, przypominającego butelkę. Zbiornik, a dokładniej zawarta w nim woda, odpowiedzialny jest za pozbywanie się gazów kanalizacyjnych.

Syfon rurowy

Syfon rurowy, inaczej nazywany poziomym, jest bardzo dobrym rozwiązaniem w nieco większych łazienkach. Ze względu na swoją poziomą orientację, bardzo rzadko się zatyka i jest niezwykle praktyczny - potrzebuje jedynie trochę więcej miejsca.

Syfony designerskie

Syfony designerskie to syfony robione na zamówienie i dostosowywane do potrzeb klienta. Ze względu na to będą najlepszą opcją w łazienkach ze specyficznym rozmieszczeniem ścian lub w łazienkach, w których syfon jest widoczny.

Z jakiego materiału powinien być wykonany syfon do umywalki?

Syfon do umywalki najczęściej wykonywany jest albo z PCV, albo z mosiądzu. Wybór zależy w głównej mierze od tego, czy syfon jest widoczny w łazience, czy jest schowany. PCV to tani i odpowiedni dla syfonu materiał, jednak nie wygląda bardzo atrakcyjnie i może nieco razić, kiedy syfon do umywalki jest odkryty. Mosiądz jest nieco droższy, ale za to bardzo ładny.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl