Z jakiego materiału są baterie łazienkowe?

Z jakiego materiału są baterie łazienkowe?

Baterie łazienkowe wykonywane są najczęściej z materiałów takich jak:

  • Mosiądz — ceniony za swoją trwałość i odporność na korozję. Baterie wykonane z mosiądzu są łatwe do czyszczenia i pielęgnacji, a także dostępne w wielu stylach i kolorach. Wady to wyższa cena w porównaniu z innymi materiałami.

  • Stal nierdzewna — podobnie jak mosiądz, również trwała i odporna na korozję, łatwa w utrzymaniu, dostępna w różnych wariantach stylistycznych. Cenowo zbliżona do armatury mosiężnej.

  • Chromowane tworzywo sztuczne — tworzywa sztuczne są lżejsze i tańsze od mosiądzu i stali nierdzewnej, ale mniej trwałe. Są łatwe do czyszczenia, ale nie są tak odporne na korozję, jak inne materiały.

  • Ceramika — baterie łazienkowe ceramiczne są trwałe i łatwe w czyszczeniu, dostępne w wielu wersjach kolorystycznych. Mogą być jednak mniej trwałe od innych materiałów i nie są tak odporne na korozję.

Wybór materiału zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, a także od wysokości budżetu. Ważne jest, aby dokładnie przeanalizować zalety i wady każdego materiału przed dokonaniem wyboru.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium